KONOPIŠŤSKÁ BĚŽECKÁ LIGA- ojedinělý běžecký projekt pro všechny

Úterý, Červen 9, 2015

TISKOVÁ ZPRÁVAZ REGIONU POSÁZAVÍ

KONOPIŠŤSKÁ BĚŽECKÁ LIGA – šance pro další běžecké nadšence

Potěšit běžecké příznivce a dát šanci zasportovat si i těm, kteří nemají rádi masové akce nebo běhání ve městě, je cílem projektu Konopišťská běžecká liga (KBL). Potrvá od 15. června do 15. listopadu a je součástí Benešovského Běžeckého Festivalu. Založena je na aktivitě samotných běžců, kteří si sami změří čas, za nějž uběhnou známý okruh kolem Konopišťského rybníka, a ten pak nahlásí pořadatelům. Časy se budou přepočítávat podle speciálních běžeckých tabulek, takže šanci na umístění na předních místech budou mít i starší běžci.

„Žádné poplatky se hradit nebudou. A protože není hlavním cílem rozdávat ceny jen těm nejlepším, tak tentokrát ceny budou losovány. Šanci má tedy každý, kdo se zapojí do tohoto netradičního ojedinělého projektu nebo závodu,“ řekl Luděk Procházka z pořádajícího spolku Benešov žije sportem.

Hlavní trasa Konopišťské běžecké ligy povede okolo rybníka (2 650 m) a mohou ji běhat všichni bez omezení věku.  Pro děti do 13 let je připraven „malý okruh“ od rybníka k Růžové zahradě dlouhý 520 m. Každý si na nich může od 15. června do 15. listopadu změřit čas sám a poslat hlášení pořadatelům. Registrace a hlášení prvního času bude probíhat přes www.sport-reg.cz. Případné zlepšení času (až 4x, celkem tedy maximálně 5 časů) může pak každý zaslat na e-mail kbl@post.cz. „Upravovat časy k lepšímu jistě nikdo nebude, podváděl by jen sám sebe,“ dodal Luděk Procházka. Dětem by podle něj měli s měřením pomoci dospělí.

Datum a čas běhu si podle něj každý sportovec určí sám. Může si tedy počkat na svoji běžeckou formu nebo ideální počasí a sám si zvolí i místo na velkém okruhu, odkud vyběhne (start a cíl musí být samozřejmě ve stejném bodě – třeba u divadla, na hrázi nebo u lávky). Směr by měl být od hráze k přírodnímu divadlu. U malého „dětského“ okruhu musí být start od rybníka, pak se i kvůli bezpečnému doběhu běží úzkou pěšinkou na cestu k Růžové zahradě.

Naměřené časy se budou přepočítávat podle věku dle speciálních běžeckých tabulek. Zveřejňovat se bude jen pořadí ve čtyřech kategoriích – velký okruh (muži, ženy), malý okruh (chlapci a dívky). Obdobně se hodnotí populární „Lívancový běh“ v pražské Stromovce.

Okruh okolo Konopišťského rybníka zná každý běžecký nadšenec z Benešova a okolí, ať běhá na výkonnostní úrovni nebo jen tak pro radost. Vede po něm trať populárních závodů Konopišťská desítka nebo Novoroční běh.

Podrobné informace budou od 5. června na www.benesov-beh.cz.

jt

Kontakt pro další informace:

Luděk Procházka, tel.: 777 241 424, e-mail: info@benesov-beh.cz

Mapa

Propozice