V Benešově vzniká běžecký klub

Úterý, Prosinec 2, 2014

Úspěch BENEŠOVSKÉHO BĚŽECKÉHO FESTIVALU, zájem o veřejné tréninky v Konopišti potvrdil, že v Benešově a okolí je velké množství příznivců běhání. Tento sport nyní k sobě díky časové i ekonomické nenáročnosti táhne čím dál více lidí. To vše přispělo k myšlence založení vlastního běžeckého spolku.

17. listopadu, téměř symbolicky, byl založen BENEŠOVSKÝ BĚŽECKÝ KLUB. Na jeho vzniku se podíleli kvalitní dlouholetí běžci a pořadatelé úspěšných závodů.

Klub je otevřen pro všechny běžce, bez rozdílu výkonnosti. Dává si za úkol ukázat jim všechny aspekty tohoto sportu. Společné tréninky (výběhy) se budou konat i kvůli absenci atletické dráhy  především v Konopišti. Zájemci se mohou účastnit kvalitních tréninků vedených zkušeným běžci, nebo si jako tým zaběhnout vyhlášené závody v Benešově a okolí.

Plánované jsou závody jak na regionální úrovni, např. v seriálu „Běžec Podblanicka“, tak mimo kraj. Chceme tak motivovat další jedince k pravidelnému sportování. Začít mohou právě u nás.

Dalším cílem vytvořit skupinu výkonnostních běžců, kteří mohou objíždět jako tým společně velké běžecké podniky a reprezentovat město Benešov. Pro další rok se jako možný cíl jeví v tomto směru populární seriál desítek „RUN TOUR“ čítajících osm závodů po celé ČR. Základní tým v čele s Matyášem Pokorným, Jakubem Kouklíkem, Karlem Pelikánem není bez ambicí. Šance je dokonce na TOP 10, což by byl velký úspěch pro benešovské běžce.

O potenciálu chystaného spolku vypovídá také fakt, že již nyní jej může podpořit řada kvalitních běžců v čele s Janem Mayerem, kteří se jistě prosadí ve svých kategoriích. K talentům patří desetiletá Daniela Radová, která pravidelně obsazuje medailové pozice jak v bězích, tak na kole.

Oficiální činnost klubu bude zahájena 1. 1. 2015 Novoročním výběhem v Konopišti. Nyní bude svoji činnost provozovat pod spolkem „Benešov žije sportem“.

Podrobnější informace a informace o členství najdete po 1.1.2015 na stránkách 

www.benesov-beh.cz.

 

zakládající členové BBK