24. Karlovský kopcovák lámal rekordy!

Pondělí, Květen 5, 2014

Svah benešovského Karlova 1. května opět ožil! Přivítal tradičně nejen zamilované páry hledající rozkvetlou třešeň, ale i stejně vášnivé běžce, kteří přišli změřit síly na trati kopcovitého terénu.

Letošní ročník se však od těch minulých zásadně (ne)lišil. Navzdory stejným tratím, (délkou i profilem přizpůsobených věkovým i výkonnostním kategoriím) pro děti, žáky, dorostence, veterány i zamilované páry, byl letošní kopcovák přeci odlišný. Poprvé byl součástí zbrusu nového celoročního běžeckého seriálu „Běžec Podblanicka“. Zařazení do seriálu přivedlo oproti předcházejícím ročníkům na start vyšší počet běžců, kteří zaplnili všechny věkové kategorie.

Přespolní účastníci však nedosáhli na výkon domácího favorita Matyáše Pokorného (byť v dresu Spartaku Vlašim). Na hlavní trati dlouhé 4524m překonal v čase rovných 17 minut o 24 vteřin traťový rekord z roku 2001 a právem vyzdvihl pohár pro absolutního vítěze. Zlatou ženou se stala Martina Žabová z Neveklova (24:20). Výkony hodné úcty a zmínku si zaslouží nejmladší účastník běhu Štěpán Šostý z Benešova (4) a nejstarší Josef Slabý z Votic (78), kteří byli pro všechny neoddiskutovatelnou motivací.