Sportovní klub BENEŠOV ŽIJE SPORTEM – - máme 135 členů a titul Mistra ČR, v roce 2018 si přejeme atletickou dráhu

Středa, Prosinec 20, 2017

Ambiciozní projekt probudit v Benešově  oddíly atletiky, cyklistiky, plavání a triatlonu a zároveň je sloučit pod jeden sportovní klub (SK) má za sebou velmi úspěšný rok 2017.

Hlavní cíl, udržet a rozšířit členskou základnu dětí a mládeže do 18 let se nám podařilo nad očekávání. Dnes má SK 101 atletů, 28 plavců, 6 cyklistů. celkem tedy 135 řádných členů ve věku do 18 let. O mládež se stará  v trénincích 2x týdně 10 trenérů.

Atletika je „ Královna sportu“. Donedávna to v Benešově neplatilo. Dlouhých 22 let tady oddíl atletiky nebyl . Parta nadšenců kolem benešovského atleta Honzy Mayera ukazuje, že   s atlety z Benešova se opět musí počítat. Všichni atleti a jejich rodiče s nadějí sledují velkou snahu Města Benešov postavit atletickou dráhu.

Věřím, že zájem o atletiku s novou dráhou poroste, tudíž je třeba se zamyslet nad zvýšenou finanční podporou trenérů a činovníků. Optimální by bylo navázat spolupráci se školami, kde jsou zkušení učitelé TV. Na školách by mohly vzniknout sportovní třídy se zaměřením na atletiku.  S touto vizí  SK BENEŠOV ŽIJE SPORTEM osloví benešovské školy a jejich zřizovatele. 

Kromě pravidelné činnosti s mládeží SK uspořádal řadu sportovních soutěží  a seriálů.

Rok jsme začínali Novoročním během v Konopišti, koncem března atleti  pořádali  trojboj přípravek, v červnu 21. ročník Konopišťské desítky, v září již tradiční Benešovský Běžecký Festival a sezonu zakončíme 10.12. Mikulášským během v Konopišti.

Jsme organizátory seriálu běhů – Běžec Podblanicka ( BP) a letos nově seriálu pro mládež BP JUNIOR CUP. Tisíce účastníků  v našich závodech a seriálech jsou velkou odměnou pro všechny naše pořadatele, běžce a sportovní podporovatele. „ Díky Vám všem.“.

Plavecká část SK  pod vedením Mirka a Matyáše Pokorných uspořádala 1. veřejné plavecké závody v Benešově a 12.12.  se můžeme těšit na Vánoční cenu Města Benešova. V pravidelných plaveckých trénincích  zdokonalujeme  téměř 30 dětí.

 

Výše uvedenou činnost v letošním roce podpořilo i několik významných úspěchů členů našeho SK. Danča Radová ( nar. 2005) vybojovala na MČR horských kol zlatou medaili v kategorii mladších žákyň. Svou bojovnost , kondici a všestrannost  potvrdila i  5. místem na MČR v triatlonu a 6. místem v republikovém finále v běžeckém lyžování.

Naše skvělé běžkyně – žákyně, Aneta Kučerová, Kája Kučerová, Eliška Peterková a Péťa Ludvíčková prošly sítem kvalifikačních závodů a na republikovém finále v přespolním běhu získaly 6. místo v týmu ZŠ Dukelská Benešov. Kája Kučerová  ( nar.2006)  skončila celkově 8. z 88 běžkyň až o 2 roky starších.

Uvedené sportovkyně a jejich výkony nominujeme do ankety Sportovec okresu Benešov 2017- kategorie mládež do 18 let.“ Držte nám palce“.

Závěrem dovolte, abych poděkoval za aktivitu   závodníkům, trenérům, rodičům našich  mladých členů , pořadatelům závodů a našim sponzorům za podporu . Zároveň přeji nám všem hodně zdraví a elánu v nadcházejícím roce 2018. „Přátelé, čekají nás velké výzvy  a věřím, že je společným úsilím zvládneme“.

 

S úctou,

Zdeněk Rada – předseda SK BENEŠOV ŽIJE SPORTEM