Půlmaraton v Konopišti, to je zážitková trasa po stopách Ferdinanda d' Este

Pondělí, Leden 23, 2023

3. ročník SUBARU Konopišťského půlmaratonu má svoje pokračování na zážitkové trase Ferdinanda d´Este 18. 3. 2023

Běhání v Konopišti, v zámeckém parku a okolí má svou letitou tradici. Běžci z Benešovského běžeckého klubu přidali do běžeckých seriálů 3.ročník závodu Konopišťského půlmaratonu (K21), který je součástí seriálu Běžec Podblanicka 2023.

Letos je na programu SUBARU Konopišťský půlmaraton v sobotu 18. 3., který odstartuje od přírodního divadla v 10 hodin. Podle věku je vypsáno 5 kategorií mužů a 4 kategorie žen. K tomu ještě letos pořadatelé přidali Hobby K7 zážitkový běh v kategorii mužů a žen bez rozdílu věku, který začíná v 10: 15 hodin. Novinkou letošního ročníku Štafeta, která se skládá ze tří členů.

Každý, kdo doběhne do cíle, dostane účastnickou medaili. Do 15. 2. 2023 je možno si objednat účastnické tričko v ceně 150 Kč.

Hlavním partnerem závodu je společnost SUBARU Sedlčany. Akci pořádá Sportovní klub BENEŠOV ŽIJE SPORTEM ve spolupráci s Atletikou Benešov a Benešovským běžeckým klubem.

Krajina není jen obří tělocvičnou pod širým nebem, ale i propletenou sítí lidských příběhů, historických událostí, hospodářských procesů nebo změn přírody. V Konopišťském parku lze všechno najít (viz. Pojednání o místní krajině a historii).

Popisem trati zveme všechny běžce, ale i pěší a cyklisty k absolvování 21,1 km v rámci sportovních tréninků či rodinných výletů. Trasu můžete najít na www.benesov-beh.cz . Mapa trati je trvale umístěna i na parkovišti „Pod hrází“. Užijte si trasu a buďte ohleduplní ke krásné přírodě!

Zážitková trasa nabízí nejen pestrý a náročný profil, ale i spoustu přírody a skvělých vyhlídek na zámek. Prvních 5 km vede parkem po tzv. Ferdinandově cestě, kolem Růžové zahrady, po hrázi rybníka a jeho delší straně k lávce, kde běžci opouští park směrem k Janovickému potoku pod Chlumem. Stoupání do Chlumu mezi 9.-12. km si jistě všichni užijí naplno. Vyhlídka z nejvyššího bodu trati za to však stojí ! Poté následuje prudký sešup k mlýnu a zřícenině Kožlí a od 14. km se začíná stoupat k Chvojnu. Od statku jsou to již pouhé 3 km do cíle, zatočené kolem dominanty Chvojna, kostela sv. Jakuba a Filipa. Odtud je to mírně z kopce ke Konopišťskému rybníku přes lávku do finiše k přírodnímu divadlu.

Tréninkový výběh po trase K21 od přírodního divadla je plánován na 19. Února 2023!

Hostem K 21 je loňský vítěz B7 Matěj Beneš.

Vše na www.benesov-beh.cz. Přihlášky na www.sport-reg.cz !!!

Těšíme se na Vás na Konopišti 18. 3. 2023

Pořadatelé K21