od 15.4. do 31.10 probíhá „KONOPIŠTŠKÁ BĚŽECKÁ LIGA “/KBL/ - individuální měřený trénink/závod

Čtvrtek, Duben 16, 2020

I v době koronavirových opatření je možné při dodržování určitých pravidel daných vládními a hygienickými opatřeními sportovat. Samotný pohyb a sport přispívá nejen k fyzickému, ale zvláště nyní i duševnímu zdraví. Bohužel současná situace neumožňuje pořádat sportovní akce v takovém rozsahu, jak by si pořadatelé a účastníci přáli. Proto někteří pořadatelé velkých akcí vymýšleli různé „výzvy“, aby udrželi sportovce v pohotovosti.

 

SK Benešov žije sportem ve spolupráci s Triatlon Team ASTRA a Benešovským běžeckým klubem se rozhodl oprášit aktivitu, kterou realizoval už v roce 2015. Jde o KONOPIŠŤSKOU BĚŽECKOU LIGU /dále jen KBL/, kdy si každý účastník /běžec nebo chodec/ může změřit trať okolo Konopišťského rybníka sám, příp. mu to může změřit někdo z rodiny nebo kamarád/ka. Trať měří 2,65 km a startovat můžete kdekoliv. Tam bude i váš cíl. Směr běhu je v mapce u propozic. A jak to pak funguje? Vyplníte on-line hlášení se svými údaji a čase na www.sport-reg.cz , u on-line registraci u tohoto závodu. Doporučujeme jít přes „Jednorázovou registraci“.

Svůj čas si můžete až 2x opravit. KBL bude probíhat od 15.4. do 31.10.. Nový zlepšený čas můžete poslat p. Pelikánovi na e-mail karel.peli@seznam.cz .

 

Startovné je 50,-Kč a je určeno na charitativní účely. Komu přesně částka poputuje, bude zveřejněno nejpozději v průběhu léta. Pravděpodobně to bude podobně jako u Benešovské Běžeckého Festivalu mladší osoba z okresu Benešov.

 

Celkem je vypsáno 9 kategorií u dospělých a 6 u mladších do 18 let. Nejde tak ani nyní o to vyhrát. Stupně vítězů budou stejně pomyslné, ale jako mít možnost se poměřit s dalšími sportovními parťáky v době, kdy se závodit nemůže. A až se pravidla uvolní, může to být i dobrý test před závodem. Ti méně ambiciózní to mohou brát jako výzvu pro zlepšení výkonnosti nebo start za zdravějším životním stylem. Mnozí dnes aktivní běžci začínali třeba „hecnutím“ kamaráda nebo sázkou a běh je tak chytil, že patří k pravidelným běžcům a mnohdy účastníkům akcí. Nejde tedy ani tak o umístění, ale zdravý organismus s lepší imunitou odolá dalším nástrahám.

 

Pořadatelé připravili na závěr pár cen do slosování mezi všemi účastníky a každý si bude moci na konci stáhnout svůj diplom ze závěrečných výsledků. Na začátku každého měsíce bude zveřejněno průběžné pořadí s časy na www.benesov-beh.cz a www.bbkbenesov.cz. Zde najdete také propozice k celé akci.

 

Samozřejmě pokud jsou daná omezení, je třeba je dodržovat. Proto doporučujeme si pro měření vybrat čas, kdy je na okruhu méně osob. A jestli někdo přemýšlí, že nějaký běžec může nahlásit lepší čas, tak na to je jednoduchá odpověď. Dotyčný by podváděl sám sebe. Věříme, že tohle sportovci nemají zapotřebí.

 

Na vaše zapojení do sportování a zároveň malé pomoci se těší organizátoři KBL 2020.

 

L.Procházka

SK BENEŠOV ŽIJE SPORTEM

 

Propozice v PDF

Fotografie pod článkem: