Monínec se kompletně otevírá už v pátek

Pondělí, Květen 25, 2020

Areál Monínec odstartuje plný provoz v pátek 29. května. Vedle stávající nabídky, jejíž součástí je Aktivity park, lanovka, Bikepark a Family trail či občerstvení na hotelové terase, se navíc otevírá místní ubytování i restaurace. Hosté se mohou podívat také do Poštovny, která byla dříve na Sněžce.

„Kompletní provoz areálu spouštíme zhruba s měsíčním zpožděním, než jsme původně plánovali. Vedle oprav a vylepšení zázemí jsme ale díky tomu mohli připravit několik novinek, které jsou určeny pro ubytované i ostatní hosty,“ vysvětluje Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel Areálu Monínec.

V Aktivity parku se upravila například tubingová dráha s plastovým povrchem, aby návštěvníkům poskytla lepší zážitek z jízdy. Park byl také doplněn o odpočinkové zóny a drobné občerstvení. Aktivity park, který je u spodní stanice monínecké lanovky, je vybavený 100 metrů dlouhou kuličkovou dráhou, maxiskluzavkou, trampolínami, lanovým parkem, lukostřelbou či discgolfem. Otevřený je zatím o víkendech od 10.00 do 17.00 hodin. Postupně se bude otevírací doba rozšiřovat.

O víkendech a nově i každou středu je v provozu lanovka. V sobotu a neděli je to vždy od 10.00 do 17.00 hodin, ve středu od 15.00 do 19.00. Lanovka obsluhuje mimo jiné i místní 1,5 kilometrů dlouhý Bikepark a tříkilometrový Family trail.

V pátek 29. května se otevírá Hotel Monínec. V hotelu jsou na výběr dvoulůžkové, třílůžkové a třílůžkové pokoje s přistýlkou. Další ubytování nabízí sousední depandance Nová Javorka. Od poloviny tohoto měsíce je zde již také v provozu místní terasa, pod níž je menší hřiště s prolézačkami, houpačkami a skluzavkou a vyhřívaný bazén s protiproudem.

U horní stanice lanovky je od loňska Poštovna, která sem byla přemístěna z blízké Javorové skály. Až do roku 2009 byla na Sněžce, nejvyšší hoře Česka. Nabízí expozici o své stopadesátileté historii a současně zde sídlí informační centrum oblasti Toulava. Klíč od Poštovny je ve všední dny k dispozici od 15.30 hodin na recepci Hotelu Monínec a o víkendu u obsluhy lanovky.

K dalším příležitostem pro trávení volného času, které návštěvníci na Monínci bezpochyby ocení, patří půjčovna elektrokol nebo přírodní koupaliště Pilský rybník, kde je kromě pláže a hřiště na volejbal menší občerstvení. U dolní stanice lanovky je pak nejen nová dětská herna Moniště, ale třeba i start naučné stezky Včely a mravenci.

Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Široká síť cyklostezek procházející touto lokalitou činí z Monínce ideální místo pro cykloturistiku. Na své si v okolí přijdou ale i milovníci golfu. V blízkosti areálu najdete golfové hřiště golfové hřiště Čertovo břemeno, které uspokojí nároky každého hráče. Další informace o nabídce areálu a jednotlivých akcích lze nalézt na adrese www.moninec.cz.

 

Zdroj fotografií: Areál Monínec

 

Pro více informací neváhejte kontaktovat:

polak@trigema.cz / +420 778 747 113, Radek Polák, mluvčí Areálu Monínec

krejci@moninec.cz / +420 603 239 666, Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec

www.moninec.cz / www.facebook.com/moninec / twitter.com/areal_moninec / Instagram: areal_moninec

Fotografie pod článkem: