CYKLISTICKÉ TRÉNINKY V BENEŠOVĚ OBNOVENY – neděle 9,30 h

Úterý, Květen 19, 2020

Po několika letech se vrací do Benešova cyklistické tréninky nebo vyjížďky.

První se uskutečnila 3. května a pravidelně by měli cyklisté vyjíždět každou neděli v 9,30 h od atletického stadionu. Tréninky nebo vyjížďky jsou určeny nejen pro výkonnostní cyklisty, triatlonisty, ale může přijet každý příznivec kola. A je jedno, jestli na silničním kole nebo horském. V případě většího počtu se skupiny mohou rozdělit podle zaměření.

 

Na první vyjížďce byli i mistři ČR v cyklistice Daniela Radová a Jaroslav Máca, který v minulosti vyhrál ve své kat. mistrovský závod v dlouhém triatlonu. V každém případě se nemusí nikdo obávat, že se jede hned rychle. Začátek bývá volnější, pak dle výkonnosti se skupina může dělit.

 

Záměrem není jen najíždět kilometry, ale spojit komunitu cyklistů, triatlonistů a všech příznivců kola z Benešova a okolí, tak jako se to podařilo třeba u běžců, kteří pravidelně vybíhají v úterý v 18,30 v Konopišti /parkoviště Pod hrází/. Tyto výběhy jsou pod patronací Benešovského běžeckého klubu.

 

Každý, kdo přijede, by měl mát kolo v dobrém technickém stavu a samozřejmě přilbu. Samozřejmě jede se na vlastní nebezpečí a musí se dodržovat pravidla silničního provozu.

 

Těšíme se na další příznivce kola.

 

Luděk Procházka

Triatlon Team ASTRA Benešov

Fotografie pod článkem: