Běžec Podblanicka a BP GEUS JUNIOR CUP ocenil nejlepší běžce v roce 2017

Neděle, Prosinec 31, 2017

V neděli 10.12. se v Konopišti uskutečnil již 2. ročník Mikulášského běhu. Pořadatelé ze SK BENEŠOV ŽIJE SPORTEM vypsali běhy pro všechny věkové kategorie.

Mrazivé odpoledne přilákalo do Konopišťského parku 76 mladých běžců ve věku do 15 let z toho 34 dětí bylo z pořadatelského oddílu Atletika Benešov. Ve velkém počtu dorazili taktéž atleti ze Zruče nad Sázavou, dále pak ze Senohrab, Vlašimi, Újezda nad Lesy, Neveklova. Byť to byl jeden z posledních Lzávodů sezony, účast byla velmi kvalitní, protože součástí vyhlašovacího bloku bylo slavnostní vyhlášení  1. ročníku seriálu BP GEUS JUNIOR CUP  do kterého bylo vybráno 5 závodů v Benešově, Vlašimi a Zruči nad Sázavou. Ceny  byly rozdány vítězům  v 5 věkových kategoriích od 6 do 15 let .  Hoši a dívky byli hodnoceni zvlášť, takže BP GEUS JUNIOR CUP 2017 zná 10 svých  vítězů.  Jejich jména jen potvrdily trend v českém sportu, kde především aktivní  rodiče vedou své děti k pravidelnému sportování. Sourozenci  Tomáš, Lukáš a Matyáš od Jelenů  z oddílu SŠK Újezd nad Lesy získali hned 3 první místa. Ani holky Aneta a Karolína Kučerovy z domácího oddílu Atletika Benešov nezůstali pozadu a získali vítězné plakety  za 1. místa.

Celkem se 5 závodů seriálu zúčastnilo   638 mladých závodníků . To jen potvrdilo zájem dětí a jejich rodičů  o tento projekt a pro pořadatele je to motivace do dalšího ročníku v  roce 2018, kde bude nově vypsána také soutěž týmů ( oddílů). propozice budou zveřejněny během měsíce ledna na www. benesov- beh.cz

Mikulášský běh zakončili muži a ženy v intervalovém běhu, zvítězil každý kdo doběhl  do cíle, byly předány ceny dětem za GEUS JUNIOR CUP a dospělí běžci se přesunuli do benešovského S-centra  ke slavnostnímu vyhlášení seriálu Běžec Podblanicka 2017Ten měl letos na programu 20 závodů, kterých se celkem zúčastnilo 1180 mužů a žen starších 18 let v celkem  9 kategoriích.

Pro přítomné byl připraven malý společenský program a pro nejlepší  hodnotné ceny a vítězné plakety.  Z jednotlivců  si zaslouží zmínit vítězové : Nikol Petrásková, Andrea Adamcová , Hana Jiroušková, Karla Mališová, Karel Pelikán, Ruda Jánošík, Jirka Tůma, Jirka Němec  a Standa Rataj. Co jméno, to pojem, jsou to srdcaři, kteří již léta dělají skvělou propagaci běhání v našem regionu . Dík však patří všem, kteří se účastní seriálových závodů.

Při pohledu na výsledky je zřejmé, že chybí nastupující, mladá generace. Pouze výkony 19 leté  Nikol Petráskové  jsou příslibem . Je to i výzva pro pořadatele, jak mladé běžce pro běhání v seriálových závodech získat.

Kromě běžců si zaslouží  úctu a poděkování i pořadatelé jednotlivých závodů. Z nichž jsme pro letošek vybrali speciální díky pro Josefa  Bureše – Velíšskej přespolňák,  Ivana Cinku – Karlovský kopcovák a Honzu  Oberlandera   alias Obika – Hvězdonice- Ondřejov a Podzimní  běh lyžařů v Senohrabech.

Novinky pro nadcházející sezonu  včetně seriálového kalendáře  pro rok 2018 sledujte na www.bezecpodblanicka.cz a www.benesov-beh.cz.

Za pořádající SK BENEŠOV ŽIJE SPORTEM přejeme všem běžcům a aktivním pořadatelům pevné zdraví a chuť do běhání a pořádání v roce 2018.