Benešovští atleti a atletky se v podzimních klasikách neztratili

Středa, Prosinec 20, 2017

Již tradicí jsou podzimní přespolní běhy, kterých se účastnili, za zmínku stojí čtyři hlavní závody podzimu.

Prvním je legendární Velká Kunratická, kde startovala dvojice našich atletek Kučerová Karolína (2006) a Radová Daniela (2005). Karolína obsadila 21. místo a byla nejrychlejší z ročníku 2006, Daniela doběhla v těsném závěsu na 26 místě v konkurenci 220 závodnic.

Další z benešovských nadějí Petra Ludvíčková (2005) si vybrala závod opět s velkou konkurencí a tím byl Podzimní běh Olympu, který se zároveň běžel jako přebor Prahy v přespolním běhu. V kategorii mladších žákyň obsadila Petra 11. místo a mimo přebor Prahy obsadila pěkné 3. místo.

Vrcholem celé podzimní sezóny se pro všechny běžce všech kategorií od mladšího žactva po dospělé stává Mistrovství České Republiky v přespolním běhu, letos pořádané obcí Dlouhoňovice, které se stalo cílem naší sezóny.

Na závod jsme odjeli v sestavě Kučerová Aneta, Radová Daniela, Ludvíčková Petra, Šedivý Zdeněk a trenér Šíma Jan.

Děvčata závodila v kategorii mladších žákyň ve velmi nabyté konkurenci - celkem 94 závodnic z celé České Republiky a nevedla si špatně. Ve velice náročném profilu tratě a bahnitém terénu se nejlépe z našich umístila Aneta Kučerová (2004). Na dvoukilometrové trati obsadila 27. místo s časem 8:33.

Petra Ludvíčková(2005) doběhla v čase 8:40, kdy v závěru krásně zafinišovala a na posledních 200 metrech ještě stačila předběhnout čtyři závodnice a skončila v cíli na 34. místě.

Daniela Radová (2005) po pěkném začátku, kdy se probojovala v první třetině trati do popředí, v závěru zpomalila a doběhla na 74. místě v čase 9:14.

Dorostenec Zdeněk Šedivý(2000) se postavil na start jako poslední z našich závodníků, ve startovním poli ho čekalo 83 soupeřů na trati čtyř kilometrů (dva okruhy). Hned od startu se určovalo velmi rychlé tempo. Zdeněk se po prvních pěti stech metrech usadil v čelní skupině patnácti běžců. Při náběhu do druhého kola se posunul dokonce na desáté místo, ale šest set metrů před cílem mu došli síly a postupně se propadal startovním polem. Přesto se umístil na krásném 30. místě s časem 14:52.

Účast na tomto prestižním závodě byla pro všechny naše atlety velkou zkušeností s mnoha zážitky.

 

Posledním závodem sezóny je již tradičně Podzimní běh lyžařů v nedalekých Senohrabech. V kategorii mladších žákyň svedly vzájemný souboj  o vítězství naše běžkyně Petra Ludvíčková  a  Daniela Radová. Byl to tak vyrovnaný finiš, že nakonec obě získaly 1. místo v mrtvém závodě.

Daniela Radová ( 2005) poté v rámci tréninku zkusila závod žen na 4km.. Celkově mezi 60 ženami skončila na 6.místě v čase 20:50. V kategorii starších dorostenek  obsadila  pěkné 2. místo.

Našim úspěšným atletům gratulujeme a věříme, že jejich výkony budou povzbuzením pro další trénující holky a kluky, kteří tentokrát zůstali doma.

 

Autor :  Jan Šíma- trenér

Fotografie pod článkem: