Benešov má první mistryni ČR v cyklistice

Středa, Srpen 2, 2017

O uplynulém víkendu se v Brně uskutečnilo mistrovství ČR na horských kolech. V závodě MTB Cross Country v kategorii žákyně I. si pro 1. místo dojela 12 letá Daniela Radová z oddílu Cykloklub Benešov. Získala zlatou medaili a dres v národních barvách pro mistra ČR, ve kterém bude závodit do příštího MČR v roce 2018.Je to pro Benešov historicky první cyklistický titul a dá se říci, že mezi mládeží jsou nejprestižnější právě závody horských kol .

Ve velmi vypjaté a vyhecované atmosféře, která je pro závody žáků příznačná si Danča dojela pro 1. místo v závodě, který se jel na 3 km terénním okruhu s převýšením 140 m. Po prvním ze 2 okruhů jela na 3. místě se ztrátou 10 vteřin na vedoucí závodnici. Ve 2. kole našla v sobě sílu k rozhodujícímu nástupu, které obě favorizované soupeřky nezachytily a vyhrála s nevídaným náskokem - 37 vteřin na 2. Adélu Pernickou z Valašského Meziříčí a 70 vteřin na 3. Moniku Nárovcovou z Vimperka. Závodu se zúčastnilo 28 děvčat ve věku 11-12 let.

V konkurenci velkých týmů, které mají podporu sponzorů, veřejného sektoru i svazu cyklistiky, které disponují zázemím renomovaných trenérů a mechaniků, s naprosto nesrovnatelně lepším materiálním vybavením , Danča Radová ukázala, že svým poctivým přístupem v tréninku a bojovností na trati může i malý oddíl dosáhnout na příčky nejvyšší.

Velký dík patří všem kamarádům a trenérům , kteří s Dančou trénovali na kole, v atletice, plavání, gymnastice a lyžování. Významnou podporu našla u vedení a učitelů na ZŠ Karlov, kam chodí do školy.

Úspěch jistě potěší především benešovské sportovce a cyklisty všech věkových skupin a vyburcuje mladé talenty k tréninku a závodům v cyklistice.